Bez bulváru, bez oligarchov, bez kompromisov, bez objektívnosti

Autor: Jakub Senko | 7.2.2015 o 14:52 | (upravené 7.2.2015 o 16:55) Karma článku: 11,75 | Prečítané:  3131x

Projekt N bol zaujímavý počin. Ešte že prišlo referendum, takže svoju pravú tvár ukázal nový denník celkom rýchlo.

Nie tak dávno však vypustil billboardovú kampaň, ktorá má presvedčiť potenciálnych čitateľov, že Denník N nie je žiadna bulvárna špina, nie je závislý od žiadnych oligarchov a je nekompromisný... mal som v prstoch tik dopísať „v hľadaní pravdy“, no presne tu narazila kosa na kameň. Zvyšok billboardu hovorí, že Denník N sú nové nezávislé noviny. Uff...

Hľadiac na ich web a čítajúc dnešné články sa vo mne udialo čosi zvláštne. Možno by sa to dalo nazvať hnevom. Ako mienkotvorné médium má Denník N za úlohu podávať čitateľom objektívne informácie o aktuálnom dianí na Slovensku. Jeho obsah však jasne ukazoval na subjektívny pohľad celej redakcie.

Najväčší nával emócií prišiel po prečítaní článku „V sobotu bude pekne. Dá sa ísť do prírody, za kultúrou, aj zostať doma“, kde vo volebný deň autor referendum ani len nespomenie!Najväčší nával emócií prišiel po prečítaní článku „V sobotu bude pekne. Dá sa ísť do prírody, za kultúrou, aj zostať doma“, kde vo volebný deň autor referendum ani len nespomenie!


Prvé zvláštne pocity voči tomuto denníku prišli ešte v čase, kedy fungoval web projekt-n.sk, na ktorom sa ešte pred vyhlásením referenda začali kopiť články plné klamstiev a zavádzajúcich informácií. Mojou reakciou bol rozsiahly, vyše 20-riadkový komentár, ktorý podrobne rozoberal všetky klamstvá v zverejnenom článku. Komentár nebol nikdy zverejnený. No od tej doby sa Projekt N aspoň naoko snažil zverejňovať aj články v prospech referenda.

Približovaním sa termínu referenda sa však Denník N neustále viac a viac približoval k jednému pólu hlasov. Vyvrcholením je dnešný deň, ktorého vyváženosť a objektívnosť si môže každý navždy zapamätať pomocou vyššie uvedeného obráza.

Vďaka referendu som sa teda za veľmi rýchly čas dozvedel význam slov „nekompromisný“ a „nezávislý“ vo výkladovom slovníku Denníka N. Denník je nezávislý od objektívnosti, a nekompromisný v subjektívnej mienkotvorbe.

Teraz mi je aj trochu ľúto, že som novému projektu veril, a dal mu šancu aj mojím predplatným. No vraví sa, že treba dať šancu každému. Chybu však už nezopakujem a odkaz na jeho web v záložkách už viac nenájdem. Ak nevedeli objektívne a (čo je viac zarážajúce) pravdivo publikovať o referende, ako môžem vedieť, že s ostatnými témami nezaobchádzajú rovnako?

 

Autor článku hlasoval 3x Áno, a keď ho v komentári chcete za to nazvať zaostalou opicou, bude mať o dôvod viac popremýšať, či si naozaj zaslúžite viac tolerancie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Pochopí len ten, kto to zažil. Aká je realita s Alzheimerovou chorobou

Nechodia na návštevy a nonstop je v strehu.

KOMENTÁRE

Víťazný február nepriniesol spravodlivejšiu spoločnosť

Funkcionári nakupovali v lepších obchodoch.


Už ste čítali?